Nowe Collapsed - Chat

avatar Castey Około 6 tygodni temu nowe cllpsd

Chat -  Istne centrum naszej małej społeczności. To właśnie od niego zaczęliśmy pracę przy nowej stronie i możemy pochwalić się kilkoma nowościami.

Nowy chat działa na nieco innej zasadzie niż ten na tej stronie. Jest wydajniejszy i nie odnotowaliśmy opóźnień w dostarczaniu wiadomości. Z rzeczy, które pewnie bardziej was zaciekawią, są pokoje rozmów prywatnych. Tak, w końcu jest porządny priv na chacie. Aby zaprosić kogoś do rozmowy, wystarczy kliknąć na jego nick na czacie. W przypadku, gdy to ktoś do nas napisał prywatne, pojawi się powiadomienie w prawym górnym rogu strony, które  przeniesie  nas wprost do  prywatnej rozmowy.

Jak widać na powyższym screenie, pokoje  prywatne będą w osobnych kartach, a historia rozmowy nie przepadnie. Jak widać na  zrzucie usunęliśmy też przycisk od kontrolowania autoscrolla. Powód jest jeden: to co tu było oskryptowanym autoscrollem nowy scrollbar ma wbudowane i zachowuje się  tak jak tego chcieliśmy. Dodatkowo w końcu działa na urządzeniach mobilnych.
Następny element tego systemu to powiadomienia. Gdy będziemy mieli nieodczytane wiadomości na czacie, tytuł karty w przeglądarce nas o tym powiadomi . Podobnie zresztą  "brzęczyk", który tym razem usłyszymy tylko jeżeli karta z czatem jest nieaktywna. Sam dźwięk wiadomości także się zmienił. Moim zdaniem na lepszy, ale to sami ocenicie. 
Archiwum. Już wiele razy się przydawało, gdy była do nadrobienia jakaś dłuższa rozmowa. W nowym czacie także się pojawi i również jak obecnie, jako osobna strona z tą różnicą, że będziemy mogli przeglądać też historię prywatnych rozmów.  W planach jest też prowadzenie pokoi czatu dla projektów, w których w końcu można dodawać członków, ale o tym module dowiecie się więcej w przyszłości.

Mam też dwa pytania do was i liczę na odpowiedzi w komentarzach:

  1. Czy emotki mają być tak jak teraz, czy powinny to być bardziej emoji w stylu twitcha/hitboxa[*]/facebooka?
  2. Czy jesteście zainteresowani takimi aktualizacjami odnośnie poszczególnych działów na nowej stronie?  Będą się one pokazywać wraz z zakończeniem podstawowych prac nad danym elementem.

Komentarze

avatar Bilbosz

Uu, w końcu się postaraliście =D

avatar Przedwieczny

W końcu? Wypraszam sobie xD My się zawsze staramy, tylko z różnym skutkiem xD

avatar marekssj2

Co do pierwszej opcji to nie mam zdana, muszą być oryginalne i ładne :D 

Przy poprzednim newsie nie dodałem komentarza, co nie oznacza że go nie przeczytałem/ nie interesował mnie - ba, wręcz przeciwnie. Jestem typem człowieka ktory wchodzi na dany portal przeczyta co ma przeczytać i idzie dalej. Wracając do tematu, to lubię czytać aktualizację z projektów, no chyba że są one pisane na siłę typu: "zmieniliśmy rozmiar czcionki, z 14 na 12."  - Tak.

avatar Praido

1. Takie są dobre :D
2. Tak

 

avatar Michcu

Nowy czat mistrzostwo świata, zawsze to był główny punkt programu Cllpsd ale teraz to w ogóle będzie gwiazdą. :D

1. Emotki jak na Twitchu, 100x taaak! Kto korzysta z portali sztrimingowych ten wie o co chodzi. Miałem nawet okazję robić emotki na kilka kanałów więc znam tę zajebistość od środka. Keepo xD

2. Koniecznie

Przeglądaj/Edytuj

Dodaj Wpis

Wpis tygodnia

blog-featured Sprawdź