Nowe Collapsed - część 3

avatar Przedwieczny Około 2 tygodni temu nowe cllpsd

Cześć! Dzisiaj to ja postaram się przedstawić wam nowości na będącej ciągle ww trakcie tworzenia nowej odsłonie. Dlaczego ja, nie Castey? Cóż, bo powiedziałem mu że tak na prawdę jest on bezużyteczny i nic nie potrafi, więc kazał mi on napisać notatkę i stwierdził że wszyscy będą śmiać się z moich wypocin. Dobra, "challenge acceted!".

No to jedziemy!

Obserwowanie

Na nowej wersji jako użytkownicy będziemy otzymywali różnego rodzaju powiadomienia. Obecnie, te powiadomienia głównie pojawaiły się wtedy, gdy jakiś użytkownik odpowiedział na któryś z dodanych przez nas zasobów. W nowej wersji zostanie wprowadzona możliwość obserwowania, która pozwoli nam śledzić wybrane projekty, pytania i poradniki. Gdy tylko coś nas zainteresuje, klikamy przycisk odpowiadający za obserwację i gotowe. Nie będzie trzeba już ręcznie sprawdzać czy pojawił się nowy temat w interesującym nas projekcie - zostaniemy automatycznie o tym powiadomieni.

Jak widać na powższym obrazku, wróci stare dobre głosowanie na projekty, pytania i poradniki, oczywiście edycja, wspomniane wcześniej obserwowanie oraz...

 

Statystyki

To jest całkowicie nowy element który nie wiadomo jeszcze czy znajdzie się w wesji finalnej(!). Otóż nasze projekty będą miały statystyki, które będą informowały nas  o ruchu wytworzonym przez projekt, zainteresowanie nim i tym podobne. Jak już wspomniałem, nie wiadomo czy ten element ostatecznie zostanie aktywowan podczas premiery nowego cllpsd.

 

Powiadomienia

Jak wszyscy dobrze wiemy, na obecnej wersji beta powiadomienia nie są do końca sprawne. Na nowej wersji collapsd gwarantujemy, że będą one działaś prawidłowo. Są one powiązane z obserwacjami, które zostały wcześniej, ale nie tylko. Użytkownik będzie dostawał też innego rodzaju powiadomienia, o których przekonacie się już sami.

Jeszcze kilka słów o powiadomieniach - oprócz statycznych powiadomień na osobnej podstronie (bez obawy, będzie jasno pokazane że macie jakieś nieprzeczytanie powiadomienia) pojawią się także powiadomienia czasu rzeczywistego! 
Co to znaczy?

Podczas gdy będziecie obecni na waszej stronie, w chwili gdy ktoś wywoła akcję która sprawi że dostaniecie nowe powiadomienie, pojawi się ono nie tylko na wcześniej wspomnianej liście, ale użycie okienko właśnie z tym powiadomieniem. Będzie ono pokazane natychmiastowo, bez żadnego opóźnienia czy zwłoki, co pozwoli wam na szybkie zareagowanie. 

Jeszcze nie koniec powiadomień! Ostatnią rzeczą o której chcę wspomnieć w tym podpunkcie są powiadomienia "na karcie". Gdy będziecie mieli otwartą kartę CLLPSD, ale będziecie w obecnej chwili przeglądali inną stronę, tytuł karty zmieni tytuł.

Oboje z Castey'em uznaliśmy to jako świetny element, ponieważ informować będzie nas na bieżąco o nowych wiadomościach w chacie, nowych powiadomieniach i tym podobnych. Podczas samych testów była to zbawienna funkcjonalność, w której się zakochaliśmy <3.

 

Ostrzeżenia

Powrócą znane z forum ostrzeżenia. Chyba nie będzie tutaj trzeba wiele wyjaśniać. Maksymalna "moc" ostrzeżen jaką użytkownik może dostać to 5, a jedno ostrzeżenie może mie dowolną wartość "mocy" z zakresu 1-5. 

 

 

Dobra, ja na dzisiaj zakończę już ten wywód. Opisane dotychczas funkcjonalności przeze mnie i Castey'a to nie są wszystkie rzeczy które spotkacie na nowym cllpsd. Część z nich zostanie jeszcze pokazana, a część prawdopodobnie zachowamy w tajemnicy aż do samego startu nowej wersji portalu.

Trzymajcie się ciepło!

Komentarze

avatar Praido

Nie moge sie doczekać aż strona ruszy :D

Najwieksze wrażenie zrobily na mnie statystyki :)

avatar Castey

Poza licznymi literówkami, dałeś radę :D

avatar marekssj2

NO nic, pozostało wyczekiwać aż nasz administrator się ogarnie i wezmie się za front end. #wyczekuję

Przeglądaj/Edytuj

Dodaj Wpis

Wpis tygodnia

blog-featured Sprawdź