Dragon Ball Z: Clash of Legends

avatar marekssj2 Około 1 miesięcy temu

 

Każdego z nas dopada sfrustrowanie gdy tworząc grę nic nam się nie udaje, a najprostsze zabiegi się nie udają. Taka sytuacja dopadła i mnie podczas tworzenia Quillby. Dlatego postanowiłem zaprzestać tworzenia głównego projektu i poświęcić czas na stworzenie czegoś innego, czegoś tak prostego i prymitywnego co pomogło by mi się zrelaksować i jednocześnie znaleźć więcej odbiorców. Nie oszukujmy się, porównując jakiegoś nowego RPG'a a znanego na całym świecie Dragon ball'a. Większość potencialnych graczy wybrała by to drugie. W dodatku niedawno wyszła nowa seria tego zasłużonego anime, i nie będzie to niespodzianką jeżeli napiszę że jest ona co najmniej rozczarowująca. (osobiście zaprzestałem oglądać go przy 2 odcinku.) No i stało się, wpadł do mej głowy pewien pomysł, aby naprawić to co zepsuł Akira, i zrobić własną kontynuację tej kultowej bajki z dzieciństwa? Podsumowując, DbZCoF jest grą morpg osadzoną w 2 wymiarach tworzona na platformie BYOND. 

Akcja gry rozpoczyna się po pokonaniu groźnego stwora Majin Buu. A co gdyby Goku spóźnił się na imprezę w Capsule corp. nie dlatego bo pomagał rodzinie pterodaktylo-podobnej? Lecąc do Capsule corp goku zauważa pojazd kosmiczny rozbijający się nieopodal. Bez chwili zawahania leci sprawdzić co to jest. Po kilku chwilach dociera do miejsca katastrofy, a tam znajduje nieprzytomnego z przybysza z kosmosu, po czym zabiera go w bezpieczne miejsce. Po kilku dniach poznajemy "bohatera", opowiada on nam swoją historię i to dlaczego osoba która dysponuje tak rozwiniętą technologią zjawia się a tak prymitywnej planecie jaką jest ziemia. Dowiadujemy się też między innymi że ów przybysz szuka mocy, mocy mogącej uratować jego świat. Na pomoc przychodzi nasza dobra znajoma Bulma, która w raz z ojcem od pewnego czasu pracuje nad tajnym urządzeniem który pierwotnie miał pomóc Vegecie przerosnąć Goku. Urządzenie ma moc "przenoszenia" użytkownika do miejsca ze wspomnień innej osoby. W taki o to sposób nasz bohater ma możliwość przeżyć przygody drużyny "z" na własnej skórze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie pytania można zadawać bezpośrednio w komentarzach bądź słać wiadomość na [email protected] .

Komentarze

avatar Cyste

Ta gra w ogóle jest multiplayer? :)

avatar marekssj2

Bardzo trafna sugestia, nawet nie wspomiałem nic o tym.

Odpowiedź na twego posta brzmi - Tak, jest to morpg w 2d pisany na platformie BYOND.

avatar marekssj2

 Oto naszła wiekopomna chwila i od dzisiaj (21.06.2017) od godziny 19:20 można samemu przetestować grę. Aby to zrobić wystarczy pobrać Najnowszą wersję BYOND (http://www.byond.com/download/) Udać się na tą (http://www.byond.com/games/Marekssj3/ClashOfLegends) stronę, i kliknąć duży klawisz "Play now".

avatar marekssj2

Ooooo fuck zapomnialem, key: k5Vyix5Zvo