Droga do sukcesu

avatar marekssj2 Około 1 miesięcy temu |

+ 0 -

Witam, od kilku dni poszukuję jakiś porad odnośnie game dev'u, jednak moje poszukiwania nie są zbyt owocne... Dla tego postanowiłem zadać pytanie tutaj, na forum o tworzeniu gier. Skupiam się głównie na zarzadzaniu projektem, bo tu mam największy problem. Nie wiem co powinienem zrobić najpierw, a jeżeli już coś zrobię (tak jak w tym momencie) zatrzymuję się i nie wiem co robić dalej.

Oczywiście stawiam sobie cele kródko terminowe takie jak np: poruszanie się, walka, menu. i stopniowo staram się je rozbudowywać.. jednak pomimo to chciał bym zaczerpnąć więcej wiedzy na ten temat, podpytać osób które są bardziej obeznane. Może ktoś z was ma większe doświadczenie? Niby kiedyś "wydałem" grę naruto, ale to był zupełny spontan. BUG poganiał BUG'a ... dużo glitch'y. Chciał bym wypaść nieco bardziej "profesionalnie" i nie popełnić jakiś glupich błędów.

Pamiętam że kiedyś widziałem taki poradnik, jednak nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było i czyjego był autorstwa.

Odpowiedzi

avatar Michcu Około 1 miesięcy temu

+ 1 -

Każdy projekt jest inny i żadna złota rada z internetu nie podpowie Ci jak mają przebiegać prace nad Twoim własnym dziełem. Wypisz sobie wszystkie elementy, które musisz/chcesz wykonać na kartce czy gdziekolwiek tam chcesz i systematycznie wypełniaj te cele. Jak jedno zadanie Ci się znudzi albo nieźle wkurwi,  to przejdź do kolejnego. Piszesz, że chciałbyś wypaść profesjonalnie i nie popełniać głupich błędów. Błędy zdarzają się nawet najlepszym, a im pokaże się ich więcej, tym więcej się nauczysz. Oczywiście dobrze jest też się uczyć na cudzych błędach, śledzić takie historie i dobrze, że poruszyłeś taki wątek. Ale podsumowując. Rób listę rzeczy "do zrobienia" i jedziesz z tym koksem. :D

Przeglądaj/Edytuj