Instalacja windows 7

avatar marekssj2 Około 25 tygodni temu |

+ 0 -

Ostatniego czasu zakupiłem sobie nowy komputer, z racji tego że nie ja go odbierałem a bracia, został tam zainstalowany nielegalny system operacyjny (win7 ultimate x64) ... -.- 

Postanowiłem zakupić klucz i zainstalować oryginalny system (win7 professional x64). 

Kożystając z tego filmika https://www.youtube.com/watch?v=NaV1yj5Z8jY  sformatowałem pendriva i odpaliłem z poziomu biosa. Mój bios to MS-7996 i mam opcje uruchomienia jakiego kolwiek użądzenia z "okienka" biosu. Do rzeczy, gdy uruchamiam instalację pokazuje mi się komunikat:

"Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki a następnie kliknij przycisk OK"
 

Odpowiedzi

avatar Castey Około 25 tygodni temu

+ 0 -

To laptop czy PC? Skąd pobrałeś obraz win7? Na pewno pobrałeś pełen obraz (powinien mieć około 2.9GB-3GB). Komunikat informuje, że na płycie/pendrive nie znaleziono sterowników. Jeżeli masz jakiś niestandardowy sprzęt, to musisz dograć sterowniki dla niego na nośnik instalacyjny.

Bootujesz instalację w trybie legacy czy uefi?

avatar marekssj2 Około 25 tygodni temu

Odkryłem coś ciekawego.... nie ważne jaki obraz z dysku nagram na pendriva mam ciągle ten sam problem. Natomiast gdy użyję płyty dvd nie mam tego problemu.

avatar Castey Około 25 tygodni temu

To wskazuje na zły tryb uruchamiania.

Przeglądaj/Edytuj