Wyróżniony projekt

Wyróżniony projekt RabBit
RabBit jest silnikiem do gier który w założeniu ma spałniać moj...

Wyróżniony wpis

Wyróżniony wpis Dziewczyna na deszczu - wytrwałość
Kończę gdy się znudzę. A nudzę się szybko. Ta świadomo&...

Wyróżniony poradnik

Wyróżniony wpis Jak rozpocząć prywatną rozmowę na czacie
Witajcie w pierwszym, bardzo krótkim i szybkim poradniku.Po...

Witajcie w piekle

Logowanie
Utworzono: 14 January 2018 16:27
Blog image

Witajcie Collapsedowicze, chcę się dzisiaj z wami podzielić pierwszym rozdziałem swojej najświeższej, nienazwanej powieści. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto przeczyta poniższy fragment tekstu i podzieli się swoją opinią w komentarzach. Feedback to świetne paliwo napędowe do dalszego pisania. Poza tym pierwszym rozdziałem mam obecnie gotowy też drugi rozdział oraz rozpocząłem pisanie trzeciego, w którym wprowadzam nowego bohatera. Sama powieść to moja próba stworzenia współczesnej książki fantasy, w której fabuła nie będzie się kręcić wokół ratowania świata, czy jednostkach, od których zależy życie tysięcy itp. Moim celem jest udowodnienie (głównie sobie), że można stworzyć ciekawą powieść o dążeniu do celu poszczególnych, często "szarych" osób, w której wątki będą stosunkowo naturalnie się przecinać i splatać ze sobą. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć, a wy będziecie częścią procesu powstawania poprzez aktywny udział w komentarzach.

Czytnik poniżej pozwala na pobranie tekstu w formie pdf. Życzę udanej lektury i jak wspominałem wcześniej, liczę na odzew z waszej strony.

Komentarze


Utworzono: 16 stycznia 2018 18:04

Co tu dużo mówić. Spodobał mi się ten fragment. Mimo, że nie czytam książek, to ten tekst przeczytałem "na raz". Miejscami naprawdę wciąga i bardzo fajne wprowadzenie, które było dość zaskakujące. :D A jeśli już o feedbacku mowa to wypunktuję co zauważyłem.

Wstęp super, jest zaskoczenie, ale po nim moim zdaniem powinno być bardziej złożone przedstawienie bohatera. Gdzieś na pierwszej stronie jest rzucone imię, ale kontekst nie wskazuje nawet wyraźnie, że to o niego chodzi.

Pomijając sporadyczne literówki i brakujące/powtórzone wyrazy. Czasem prawdopodobnie przez pośpiech gubisz poprawny akcent w zdaniach wielokrotnie złożonych np.

"Maszyna zatrzymała się u podstawy schodów prowadzących do świątyni, a jej właściciel najwidoczniej był świadom nadciągającego zagrożenia"

Czyli nie piszesz tu o właścicielu maszyny, a właścicielu świątyni.

"Siedział  przy  ognisku  rozpalonym  na  środku  kościoła,  którego  paliwo  stanowiły  fragmenty porozbijanych  ław."

Tutaj paliwo kościoła, zamiast poprawnego paliwa ogniska.

Ogólnie rzecz biorąc propsy i dawej wincej. :DUtworzono: 16 stycznia 2018 21:46

Dzięki za odzew. Cieszę się, że się spodobało. W wolnej chwili przejrzę ponownie tekst i postaram się wprowadzić stosowne poprawki.


Utworzono: 20 stycznia 2018 19:15

Bardzo brzydki multipost, ale tekst został zaktualizowany o kilka poprawek w tekście :D

avatar
Liczba projektów:
Liczba wpisów na blogu: