Wyróżniony projekt

Wyróżniony projekt RabBit
RabBit jest silnikiem do gier który w założeniu ma spałniać moj...

Wyróżniony wpis

Wyróżniony wpis Dziewczyna na deszczu - wytrwałość
Kończę gdy się znudzę. A nudzę się szybko. Ta świadomo&...

Wyróżniony poradnik

Wyróżniony wpis Jak rozpocząć prywatną rozmowę na czacie
Witajcie w pierwszym, bardzo krótkim i szybkim poradniku.Po...

Książka online

Logowanie
Napisano: 30 września 2017 00:34

Witajcie,

Obecnie zastanawiam się czy warto się łudzić i pisać książkę z perspektywą, że jak ją skończę to roześlę do wydawców i może się uda ją wydać. Zastanawiam się czy nie warto wydawać jej w miarę regularnie jako pojedyncze rozdziały w formie książki internetowej. Co o tym myślicie? Czy czytalibyście książkę online?Napisano: 30 września 2017 01:54

Osobiście nie lubię czytać książek, tak że ciężko jest się mi wypowiedzieć coś więcej na ten temat. Jednak wydaje mi się, że lepiej jest wyczekać i wydać cała książkę. Albo możesz też wydać w tomach.... Nie wiem nie znam się za bardzo.... Wcześniej pisałeś że szukasz chętnych do poczytania swych wypocin. Wyślij mi na PW.


Napisano: 30 września 2017 09:26

Oba podejścia mają swoje plusy i minusy. 

Osobiście wybrałbym napisanie książki w całości, jeśli miałbym gotowy koncept na całość, którego nigdy nie chciałbym zmienić.

Drugie podejście zaś daje większą swobodę i elastyczność, ze względu na to, że możesz uwzględniać na bieżąco opinie innych i brać je pod uwagę w konstrukcji kolejnych rozdziałów. Poza tym, jeśli po pewnym czasie stwierdzisz, że to jednak nie jest to co chciałeś napisać, to łatwiej będzie to porzucić, aniżeli coś nad czym spędziło się sporo czasu pisząc w całości.

Awatar użytkownika

Nix

Napisano: 30 września 2017 11:58
Za drugim podejściem przamawia głównie możliwość wzięcia pod uwagę opinii większego grona czytelników. Przy obecnym podejściu, krąg testwerów jest mały. Warto w sumie zauważyć, że jedno drugiego nie wyklucza. Mogę zawsze skorzystać z tego, że ludziom się to podobało w liście do wydawnictw. Jeżeli się nie spodoba innym, to będzie znak, że osobie z wydawnictwa, która dostanie ntą książkę do przeczytania w miesiacu też nie podejdzie.
avatar
Liczba projektów:
Liczba wpisów na blogu: