Wyróżniony projekt

Wyróżniony projekt RabBit
RabBit jest silnikiem do gier który w założeniu ma spałniać moj...

Wyróżniony wpis

Wyróżniony wpis Dziewczyna na deszczu - wytrwałość
Kończę gdy się znudzę. A nudzę się szybko. Ta świadomo&...

Wyróżniony poradnik

Wyróżniony wpis Jak rozpocząć prywatną rozmowę na czacie
Witajcie w pierwszym, bardzo krótkim i szybkim poradniku.Po...

Wasze ulubione IDE i dlaczego powinienem z niego korzystać?

Logowanie
Napisano: 03 stycznia 2018 15:34

Cześć, dzisiaj wam przedstawię pytanie, na które raczej prawidłowej odpowiedzi nie ma, ponieważ wybór IDE to często kwestia gustu.

Niestety, powiedzmy, że poza swoim komputerem nie będę mógł korzystać z mojego ukochanego PHPStorm. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jakiego IDE wy używacie i dlaczego? Pytanie raczej nie tylko skierowane do PHPowców, bo raczej większość środowisk pozwala na doinstalowanie odpowiednich wtyczek, które to umożliwią, więc problemu z tym nie powinno być.Napisano: 03 stycznia 2018 15:51

Może małe zaskoczenie, ale poza Vimem i Notepadem++ zdarza mi się korzystać z Visual Code. Ten mały potworek od M$ jest stworzony na "nowoczesną modłę" i jest IDE modułowym, który czysty jest dość upośledzony, ale posiada sporo dodatków. Używam go bo jest wygodny i przynajmniej na razie wydaje mi się, że posiada więcej modułów niż Brackets. Bez problemu znajdzie się kilka modułów do obsługi gita.

Napisano: 03 stycznia 2018 15:54
Właśnie rozważam poważnie Visual Code. Dzięki!

Napisano: 03 stycznia 2018 16:01

Ja w głównej mierze używam Visual Studio - tak to już jest, że jak robi się coś w asp.net core to niby można używać czegoś innego ale na dłuższą metę mija się to z celem i jest niewygodne. Do tego mam zainstalowane Visual Code - w nim głównie piszę jakieś HTML'e, CSS'y (nie mówię tu o pisaniu view modeli dla asp.net) i czasem pobawię się Go - po zainstalowaniu wtyczek w miarę przyjemnie to działa, a i IS coś tam podpowiada. A jak robię coś na CentOS'ie albo Debianie (z reguły to jakieś małe skrypty w bashu/pythonie) to używam Vim'a.


Napisano: 03 stycznia 2018 17:13

Cześć!

Ja używam głównie Visual Studio do pisania w C++/C#. Ze względu, że pisze głównie w C++ Visual Studio jest wyborem dla mnie oczywistym. Jeszcze nic - dla mnie - go nie pobiło :) Jeśli piszę mały program, konwerter czy cokolwiek co mieści się w jednym pliku - wybieram Visual Studio Code. To dziwne, ale Visual Studio Code spodobało mi się aż nadto. Kiedy piszę w HTML/CSS/JS to właśnie jego prawie zawsze wybieram :) Jeśli chodzi dlaczego to już Szczepan całkiem sprawnie to napisał. 

Jeśli chodzi o GITa dla Visual Studio Code to on jest już wbudowany. Tak mi się akurat wydaję, bo od razu go miałem (a może przybył z jakimś modułem?). Jest w dość prostej wersji, może są też moduły dla wygodniejszej obsługi :)

Pozdrawiam

Napisano: 03 stycznia 2018 17:17
O, info i GIT'cie przydatne. Dzięki!
avatar
Liczba projektów:
Liczba wpisów na blogu: